Novice

V soboto, 27. avgusta 2016 smo organizirali 5. tradicionalno tekmovanje v VLEČENJU GASILSKE C CEVI ZA LAMBERGOV POKAL in nato nadaljevali z veselico z bogatim srečelovom ob veselih in poskočnih zvokih ansambla DIVJA KRI.

Skupaj se je v petih zabavnih tekmovanjih od leta 2011 pomerilo 55 ekip. Od leta 2013 smo na tekmovanje povabili tudi ženske kategorije. Tako se je doslej pomerilo 13 ekip članic in 42 ekip članov. Leta 2014 nismo organizirali tekmovanja.

Doslej je v petih tekmovanjih sodelovalo:

- 10 ekip iz PGD Zagradec pri Grosupljem,

- 8 ekip iz PGD Velika Loka,

- 7 ekip iz PGD Luče,

- 6 ekip iz PGD Žalna,

- po 4 ekipe iz gostilne Pri Froncu – Veliko Mlačevo in PGD Ponova vas,

- po 3 ekipe iz PGD Škocjan, PGD Veliko Mlačevo in Strelskega društva Grosuplje,

- 2 ekipi iz PGD Metnaj in

- po 1 ekipa iz vasi Lobček, PGD Dob pri Šentvidu, PGD Gatina, PGD Malo Mlačevo in PGD Višnja Gora.

Letos pa smo na račun uspešno zaključenega tekmovanja (in glede na to, da so nam članice NATRGALE, naši člani pa dokončno PRETRGALI samo šest let staro konopneno vrv, na katero smo tudi to pot za simboliko obesili namesto grezila KOS GASILSKE C CEVI S SPOJKO), nazdravili skupaj z županom dr. Petrom Verličem, ki je sodeloval pri razglasitvi rezultatov ter tako pokazali morebitni vzrok, ZAKAJ SE JE VRV PRETRGALA - Tisti, starejši gasilci, ki se še spomnimo, kako se je gasilo s konopnenimi gasilskim cevmi, vemo, da je bilo treba na začetku gašenja CEV DOBRO NAMOČITI, ŠELE POTEM PA OBREMENITI! Tega pa nismo storili ...

Kljub vsemu: TEKMOVANJE in VESELICA sta pod streho. Dela je bilo veliko in VEČINI ČLANOV ter še nekaterim simpatizerjem je treba izreči vse pohvale za prizadevno sodelovanje v pripravah, izvedbi in pospravljanju prireditve.

Obisk je bil srednje pričakovan, izkupiček pa bomo lahko ugotovili, ko dobimo vse račune v roke in bodo le-ti tudi poravnani. Že zdaj pa lahko sporočimo DACARJEM - Ne bomo obogatili!

Smo pa ponovno preverili med drugim tudi pripravljenost članstva za sodelovanje v društvu - in bilo je DOBRO. To pa je ključnega pomena!

P.S. Pri pripravi prireditve, izvedbi in pospravljanju je od skupaj trenutno 89 vpisanih članov v VULKAN sodelovalo 47 članov in članic, 12 pa jih je bilo opravičenih. Poleg tega je sodelovalo tudi 21 SIMPATIZERJEV in SIMPATIZERK. Njim se še posebej zahvaljujemo (popravil administrator 2.9.)!

NEKAJ POVEZAV, KI GOVORIJO O TEKMOVANJU IN VESELICI

Še podrobna preglednica udeležbe posameznih ekip od leta 2011!

14. 5.

17. 8.

30. 8.

28. 8.