Pretekle intervencije

Opombe:

-      Nekaj zapisov je v arhivu nepopolnih!

-      Z rdečo barvo so označene intervencije v neposrednem območju POŽARNEGA RAJONA PGD Zagradec pri Grosupljem (statistična območja vasi Lobček in Zagradec).

-      Na vseh ostalih intervencijah so zagraški gasilci šli v pomoč sosednjim in drugim prostovoljnih gasilskim društvom.

FOTOGRAFIJE (kolikor jim imamo) bomo vstavili naknadno.

PRISPEVEK JE PRIPRAVLJEN ZA OBJAVO V ZBORNIKU 70 LET PGD ZAGRADEC PRI GROSUPLJEM / 1946-2016

Kraj

Kratek opis nesreče

Intervencije (zagraških) gasilcev in druge ugotovitve

1966

Gatina

Požar

V arhivu ni bolj natančnih podatkov o intervenciji.

1966

Grosuplje

Požar v mizarski delavnici Splošnega gradbenega podjetja Grosuplje

Požar so poleg številnih gasilcev iz okolice gasili tudi zagraški gasilci.

1967

Boštanj

/Veliko Mlačevo

Požar velikega kozolca

Zaradi otroške igre je zagorel večji kozolec. Zagraški gasilci so sodelovali pri gašenju in reševanju krav iz bližnjega hleva.

1969

Veliko Mlačevo

Pijan popotnik je s cigareto zažgal kozolec.

Zagraški gasilci smo na požar odšli s privatnim kombi transporterjem, na katerega smo naložili brizgalno in ostalo opremo. Prav takrat pa je bila na Spodnji Slivnici gasilska proslava. Zato so gasilci prihiteli kar s proslave. Zagraški smo takrat hodili na proslave, pogrebe in druge gasilske dogodke s svojimi osebnimi avtomobili.

1969

Velika Loka

Gorela sta kar dva kozolca

Na požar so odšli tudi zagraški gasilci.

1971

Grosuplje

Požar

Zagraški gasilci odidejo na intervencijo, vendar jim nagaja motorna brizgalna. Zato sodelujejo samo kot pomoč drugim društvom.

10. 6. 1972

Veliko Mlačevo

Strela je udarila v velik kozolec - 8 oken.

Poleg domačih gasilcev, Gatine, Grosupljega, Ponove vasi, Račne, Velike Loke in Žalne so požar gasili tudi zagraški gasilci.

1973

Zagradec pri Grosupljem

POPLAVE:

Neurje

Črpanje vode iz kletnih prostorov.

1973

Boštanj

/Veliko Mlačevo

Požar pri Rozmanu - nekdanjem boštanjskem mlinu

Zagraški gasilci pomagajo pri gašenju in pri reševanju s C02 zastrupljenem stanovalcu, ki ga reševalno vozilo nato odpelje v bolnišnico.

1974

Zagradec pri Grosupljem

Suša v zimskih mesecih

Posameznim gospodinjstvom v Zagradcu in na Lobčku je primanjkovalo vode. Zato so gasilci prečrpavali vodo iz vodnjakov, kjer je bilo nekaj več vode, tistim, ki jo je primanjkovalo - v glavnem za pitje, saj vodovod še ni funkcioniral, čeprav je bila večina že narejena s hišnimi priključki vred.

1975

Luče

Požar

V zapisniku občnega zbora je zapisano, da so zagraški gasilci odšli na gašenje požara v Lučah. Kaj točno je gorelo, ni zapisano.

1975

Požar

Gasili so tudi zagraški gasilci.