Pretekle intervencije

Opombe:

-      Nekaj zapisov je v arhivu nepopolnih!

-      Z rdečo barvo so označene intervencije v neposrednem območju POŽARNEGA RAJONA PGD Zagradec pri Grosupljem (statistična območja vasi Lobček in Zagradec).

-      Na vseh ostalih intervencijah so zagraški gasilci šli v pomoč sosednjim in drugim prostovoljnih gasilskim društvom.

FOTOGRAFIJE (kolikor jim imamo) bomo vstavili naknadno.

PRISPEVEK JE PRIPRAVLJEN ZA OBJAVO V ZBORNIKU 70 LET PGD ZAGRADEC PRI GROSUPLJEM / 1946-2016

Kraj

Kratek opis nesreče

Intervencije (zagraških) gasilcev in druge ugotovitve

1996

?

"Udeležili smo se na dveh požarih."

V zapisniku občnega zbora ni navedeno, kje se je gasilo, drugih dokumentov pa ni.

22. 2. 1997

Radensko polje

Travniški požar, ki je ogrožal tudi gozd.

Požar so poleg zagraških gasilcev pomagali gasiti še gasilci iz Grosupljega, Velikega Mlačevega in Račne.

19. 8. 1998

Velika Stara vas

Požar na gospodarskem poslopju 25 m x 10 m

Požar je gasilo 7 zagraških gasilcev poleg grosupeljskih, ponovskih, spodnjeslivniških in šmarskih. Zgorelo je ostrešje, avtomobilska prikolica in nekaj starih kmetijskih strojev.

30. 4. 2000

7. 2. 2003

Zagradec pri Grosupljem

Zagoreli so odpadki v zabojniku za smeti.

Požar je pogasil en gasilec z gasilnikom na prah. Verjetno je bil vzrok tleči pepel.

30. 4. 2003

12. 6. 2003

Podtaknjen travniški požar

8 zagraških gasilcev je požar hitro pogasilo.

3. 7. 2003

Neprevidno kurjenje na travniku

Občan je zakuril staro travo, ogenj pa mu je ušel izpod nadzora. Zato je poklical na pomoč zagraške gasilce. 5 gasilcev je požar uspešno zatrlo.

15. 8. 2003

Praproče

Strela je zanetila gospodarsko poslopje.

Poleg gatinskih, grosupeljskih in še nekaterih gasilcev, kljub temu da niso dobili poziva, so se zagraški gasilci vključili nekaj po 18. uri v gašenje z dovajanjem vode z gasilsko verigo iz potoka od bivšega Kolenčevega mlina. Nato so pomagali tudi pri požarni straži. Intervencija je trajala pozno v noč.

27. 9. 2003

Plešivica

Ob cesti Veliko Mlačevo - Luče so goreli odpadki.

Na požar je odšlo 5 zagraških gasilcev. Požar so gasili tudi luški in grosupeljski gasilci.

27. 3. 2004

Travniški požar

Požar je pogasilo 10 zagraških gasilcev.

30. 4. 2004

2. 4. 2004

Velika Račna

Požar po eksploziji plina

Večje gospodarsko poslopje. Poleg Račne so sodelovala pri gašenju še prostovoljna gasilska društva Čušperk, Grosuplje, Mala Ilova Gora, Šmarje – Sap in Zagradec. Zagradec je med drugim pomagalo gasiti in je skrbelo za požarno zaščito sosednje stanovanjske hiše.

25. 8. 2004

Grosuplje

Gozdni požar na Koščakovem hribu

Na (že drugi!) požar v istem večeru, ki se je razplamtel zaradi tlenja še od prvega požara, so odhiteli tudi zagraški gasilci, a so ga že omejili grosupeljski gasilci.

10. 10. 2004

Grosuplje

POPLAVE:

Poplave po neurju

Polnjenje vreč s peskom in protipoplavna zaščita hiš.

10. 11. 2004

Zagradec pri Grosupljem

Požar na parkiranem avtomobilu in garažnih vratih gospodarskega poslopja.

Poleg zagraških gasilcev so požar pomagali gasiti še gasilci z Grosupljega.