Razno

ZEMLJEMERCI SO ZNIŽALI TRIGLAV ZA 35 CM

Ko so nedavno zemljemerci objavili, da se je Triglav znižal za 35 cm, so v VELE-GROSE-UPLJAH nekateri spet začeli razmišljati o gradnji zadrževalnika VELIKI POTOČEK, da bi zmanjšali POPLAVE, saj se bojijo, da je imel pri tem spet kakšne prste vmes J€žek Zagraški.

Ja, priznam. Mea culpa, mea maxima culpa. Ko smo nivelirali zadnjih več kot 10 let po vsej S-LOVE-niji, sem jo pri tem kar precej prehodil ... in če je zaradi tega zlezla dol, je bila pa zares slabo podložena.

P.S.: Zdaj menda nekateri že spet pripravljajo ČOLNE in HOVERCRAFTE https://en.wikipedia.org/wiki/Hovercraft#/media/File:USN_hovercraft.jpg ter se odpravljajo na KUCELJ, kjer bodo počakali na VESOLJNI POTOP.

NAJPREJ ČEBELE, ZDAJ BI RADI ŠE GASILCE?

Ko je gasilec J€žek Zagraški izvedel, da VSI LEVI SVETNIKI (s poudarkom na predzadnjem I) niso glasovali za LETOŠNJE OBČINSKO ZLATO PRIZNANJE (ki je itak samo papir - brez denarja), je zelo hitro našel STAR PARTIJSKI MODEL, po katerem delujejo poleg veleupeljskega kontinuitetnega političnega ferajna tudi v STRANKI NAJBOLJ-MODERNEGA VIDEZA, cepljenega na PROSLULI in propadli LDS. Tam so že pred leti ob podobni priložnosti POVZROČILI, da so med ČEBELARJE DELILI LEVE in DESNE čebele. Niso pa povedali, katere morajo delati in katere med nabirajo. J€žek pa se pri tem boji, da tudi takrat čebel sploh ni bilo, ampak so bili zraven sami TROTI.

Je pa J€žek po ZVEZAH izvedel, da ZAGRAŠKI FAJERBERGERJI tudi VSEM SVETNIKOM s Florijanom vred OBLJUBLJAJO: Kjerkoli bo gorelo, ali bodo imeli kakšno drugo nesrečo, in če jih bodo poklicali NA INTERVENCIJO PREK REGIJSKEGA CENTRA ZA OBVEŠČANJE, bodo po najboljših možnostih (v skladu z usposobljenostmi in opremo) odhiteli NA POMOČ!

Med GRADCEM in BENETKAMI

Ko nas je pl. Jakob Lamberg leta 1549 preselil na današnjo lokacijo, je imel nedvomno PLEMENITE NAMENE, kar smo šele v zadnjih desetletjih dognali – v sušnem obdobju živimo v GRADCU, v mokrem pa v BENETKAH.

V TEM PRISPEVKU OD ZAČETKA LETA 2015 NIZAMO PREGLED POMEMBNEJŠIH DOGODKOV ZA PGD Zagradec pri Grosupljem.

Opravila kot so čiščenja vozila, prostorov in urejanje okolice gasilskega doma ter druge administrativne zadeve tajnika, blagajnika, skrbnika internetne strani in dopolnjevanje internetne strani ne beležimo. administrator

januar 2017 - Vaje v HSSV za Zimsko ligo GZ Slovenije.

januar - februar 2017 - Nadaljevanje gradnje na podstrehi.

20. 1. 2017 - Seja UO GZ Grosuplje - udeležba J.M.

21. 1. 2017 - Tekmovanje v hitrem spajanju sesalnega voda v Staršah - GZ Ptuj

28. 1. 2017 - Tekmovanje v hitrem spajanju sesalnega voda v Mirni - GZ Trebnje

31. 1. 2017 - Razširjena seja upravnega in nadzornega odbora.

3. 2. 2017 - Občni zbor PGD Veliko Mlačevo - udeležba J.M.

11. 2. 2017 - Tekmovanje v hitrem spajanju sesalnega voda v Keblu - Slovenska Bistrica.

18. 2. 2017 - Tekmovanje v hitrem spajanju sesalnega voda v Zalogu pri Cerkljah - GZ Kranj.

11. 3. 2017 - Tekmovanje v hitrem spajanju sesalnega voda v Žažarju - GZ Vrhnika.

14. 3. 2017 - Seja upravnega in nadzornega odbora - priprava občnega zbora

15. 3. 2017 - Intervencija: Travniški požar Radensko polje

18. 3. 2017 - Tekmovanje v hitrem spajanju sesalnega voda v Šmartno pri Litiji - GZ Litija.

25. 3. 2017 - Občni zbor PGD Zagradec pri Grosupljem

? - Intervencija: Travniški požar Radensko polje

29. 4. 2017 - Maša v čast sv. Florijanu - organizator Veliko Mlačevo

13. 5. 2017 - Orientacija v PGD Malo Mlačevo - udeležba pionirji in pionirke - 3. mesto

18. 5. 2017 - Postavljanje mlajev članici Ani Kastelec

20. 5. 2017 - Udeležba na proslavi v PGD Luče in prevzem novega GV.

27. 5. 2017 - Meddruštveno odprto tekmovanje v PGD Ivančna Gorica - člani A - vaja z MB.

27. 5. 2017 - Meddruštveno odprto tekmovanje v PGD Ribnica - člani A - hitro spajanje sesalnega voda.

25. 6. 2017 - Udeležba na otvoritvi gasilskega doma v Škocjanu pri Turjaku.

8. 7. 2017 - Meddruštveno odprto tekmovanje v hitrem spajanju sesalnega voda - PGD Dekani - GZ Koper.

Čaščenje sv. Florjana se je med ljudmi začelo že v 7. stoletju prav v njegovi rojstni okolici in se je nato razširilo na Bavarsko, Madžarsko, Češko, v Bolgarijo in tudi k nam. Je zavetnik Dunaja, Krakova in Bologne. Pozneje je postal tudi zaščitnik narodov Evrope.

Že pred 16. stoletjem je bil zaščitnik Avstrije in krajev, ki so se borili proti osvajalskim pohodom Turkov. V Dravski banovini stare Jugoslavije so gasilcem rekli tudi "vitezi svetega Florjana".

Slovenski gasilci so se svetemu Florjanu zahvaljevali in priporočali v varstvo že kmalu po ustanovitvi prvih društev. Tako so ga imela nekatera društva upodobljenega na svojih praporih že koncem 19. stoletja.